Son Dakika
24 Haziran 2017 Cumartesi

Android giyilebilir teknolojilere yoğunlaşacak

Google’ın yazılımı Android’de yeniliklere gitmeye hazırlanıyor. Giyilebilir teknolojilerin sensörlerine erişim için Google hazırlıklara başladı

10 Mart 2014 Pazartesi, 10:55

Son birkaç yıldır giyilebilir teknolojilere yönelik yatırımlar artıyor. Google da Android işletim sistemini bu amaca yönelik hazırlamaya başladı.

Giyilebilir teknolojilerde en büyük sorun işletim sistemlerinin sensörlerle iletişim kurabilmesi. Android yazılımı ise bunu başarmaya çalıyor.

Google Android ve Chrome’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, yayınlayacakları yazılım geliştirme araç setiyle birlikte giyilebilir aksesuarlar için işletim sistemi hazırlamanın kolaylaşacağını açıkladı. Pichai, Google’ın giyilebilir teknolojiler üzerinde yeni çalışmaları olup olmadığı konusunda açıklama yapmaktan kaçındı.

Pichai, akıllı telefonların küçük bilgisayarlara dönüştüğünü, giyilebilir aksesuarların sensörlerinin de bağlantı noktası işlevi gördüğünü söyledi. Bu nedenle Google, Android işletim sistemi içinde veri gönderme biçimine standart getirmeyi istiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz