Son Dakika
27 Haziran 2017 Salı

Asus VivoPC ve Chromebox Tanıtıldı

Asus; Chrome işletim sistemi deneyimi sunan, kompakt bilgisayar Chromebox ve masaüstü bilgisayar özelliklerine sahip kompakt kutu VivoPC’nin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

13 Mart 2014 Perşembe, 00:00

Asus; Chrome işletim sistemi deneyimi sunan, kompakt bilgisayar Chromebox ve masaüstü bilgisayar özelliklerine sahip kompakt kutu VivoPC‘nin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

ASUS Chromebox evde, okulda ve iş yerinde bilgisayar kullanımını basitleştirmek amacıyla tasarlanan şık ve kompakt bir aygıt. Kutudan çıkar çıkmaz kolaylıkla kurulabilen aygıt, saniyeler içinde açılarak sık kullandığınız uygulamalara, oyunlara ve web sitelerine hızla erişmenizi sağlıyor. Chromebox, sunduğu entegre virüs ve zararlı yazılım koruması ile güncellemeleri otomatik yaparak zahmetsiz ve güvenli bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Asus Chromobox kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor.

4. nesil Intel işlemci, ASUS Chromebox için son derece gelişmiş çoklu görev performansı sunuyor ve belgelerle çalışırken, HD videolar izlerken, web’de gezinirken veya en yeni oyunları oynarken hiç beklemeden işlem yapabilmenizi sağlıyor. 802.11 b/g/n çift bant Wi-Fi, İnternet’te hızla gezinmenizi ve diğer çevrimiçi etkinlikleri gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Sahip olduğu dört USB 3.0 girişi, Bluetooth 4.0 ve SD kart okuyucu sayesinde dosya, fotoğraf ve diğer içerikleri aktarmak gibi günlük işler çok daha kolay hale geliyor.

ASUS Chromebox HDMI ve DisplayPort çıkışları sayesinde çift monitör kullanılmasına olanak sağlıyor ve yeni nesil 4K UHD ekranları destekliyor

Kompakt bilgisayar: VivoPC

Performans, bağlantı seçenekleri, sağlam yapı gibi avantajlarıyla öne çıkan masaüstü bilgisayarlar VivoPC sayesinde boyut olarak da kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Neredeyse bir DVD kutusu büyüklüğünde olan (190 x 190 x 56,2 mm) ASUS VivoPC, Intel işlemcilerden aldığı güç ile İnternet’te gezinme, ofis uygulamalarını kullanma gibi işlemlerin yanı sıra yüksek çözünürlüklü video oynatma gibi görevleri de başarıyla yerine getirebiliyor. ASUS VivoPC ailesi Intel Celeron, Core i3 ve Core i5 işlemci seçenekleri ile birlikte sunuluyor.

Asus VivoPC’nin satış fiyatının 450 TL altında olacağı açıklandı.

ASUS VivoPC sahip olduğunuz tüm mobil cihazlarla tam uyumlu çalışabiliyor. ASUS’a özgü Wi-Fi GO teknolojisi ile klavye ve fare olmadan, akıllı telefon ya da tabletiniz üzerinden VivoPC’yi kontrol edebilirsiniz. Bu teknoloji ile akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden VivoPC‘ye uzak masaüstü bağlantısı yapabilir, klavye ve fare olarak mobil cihazlarınızı kullanabilir, tek dokunmayla dosya transferi yapabilirsiniz. 802.11ac çift bant Wi-Fi bağlantısına destek veren ASUS VivoPC hızlı ve kesintisiz bir İnternet bağlantısı sunuyor.

:: Asus’un yeni ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Ferhat Verdi

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz