Son Dakika
23 Ağustos 2017 Çarşamba

Dünyanın ilk 5 TB’lık harddiski

Toshiba bugün dünyanın en yüksek kapasiteli harici HDD modeli olan 5TB kapasiteli STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü modelinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

23 Mart 2014 Pazar, 12:53

Yeni 4TB ve 5TB kapasiteli modeller, en yüksek kapasiteyi ve en üst düzey performansı sunarak Toshiba’nın sabit disk sürücü (HDD) serisini tamamlıyorlar. HDD’nin dahili USTOR.E Canviove önceki nesil USB 2.0 ile uyumlu olması büyük dosyaların aktarım performansını gözle görülür şekilde arttırıyor ve yedekleme için bekleme süresini en aza indiriyor.

Sürekli genişleyen dijital yaşam biçimimizden dolayı, her geçen gün daha fazla insanın -banka şifreleri, kişisel e-postalar, fotoğraflar ve filmler gibi önemli bilgilerini- depolamak ve korumak konusunda elektronik cihazlarından beklentileri artırıyor.  Ancak yakın zamanda yürütülen bir araştırma, her gün 2.000 adet notebook’un çalındığını veya kaybolduğunu ve kullanıcı hatalarından[2] dolayı %32 veri kaybı yaşandığını ortaya çıkardı. Bu da önemli bilgilerin yedeklenmesinin ne kadar gerekli olduğunu gözler önüne seriyor.

STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü, yedekleme sürecinin son derece hızlı ve kolay olması için ön yüklemesi yapılmış yazılım ile beraber sunuluyor. Dahili NTI® Backup Now EZ™ yazılımı sistemi tarıyor ve bilgisayarınız için en iyi kapsama önerisinde bulunuyor. Kullanıcılar belge ya da dosyaları STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü üzerine yedekleme veya bilgisayara kaydedilen her şeyin yedeğini alma seçeneğine sahipler. Ayrıca kullanıcılar, şifre koruma özelliğini kullanarak önemli verilerini güven altında tutabiliyor ve yetkisiz girişlerden koruyabiliyor, böylece güvenliği daha ileri düzeye taşıyabiliyorlar.

STOR.E Canvio, Drive Space Alert/Sürücü Alanı Uyarısı özelliği ile kullanıcıların verilerini daha iyi yönetebilmelerine imkan veriyor. Bu yeni eklenen özellik, sürücünün dolmaya yakınlaştığını ve veri temizliği yapılması gerektiğini bildiriyor. Sürücü ayrıca yedeklenecek dosya türü ve ne kadar sıklıkta yedekleneceği gibi yedekleme tercihlerini de kişiselleştirebilmeyi sağlıyor.

İstenmeyen bir durumda kullanıcı geri getirme tuşuna basarak herhangi bir belge veya dosyayı anında geri kazanabiliyor. Daha da fazlası, doğrudan STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü üzerinden çalıştırıldığında bilgisayarınıza kayıtlı tüm dosyalar yeniden geri kazanılıyor. Toshiba süreci çok daha kolaylaştıran sistem bakım CD/DVD’si yazma özelliğini de ekledi.

STOR.E_Canvio siyah beyaz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz