Son Dakika
27 Haziran 2017 Salı

Galaxy S5 umduğunu bulamayacak mı?

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5’te yer alacak olan 8 çekirdekli işlemci sadece ekstra masraf olarak mı kalacak?

17 Mart 2014 Pazartesi, 08:00

Dünya genelinde akıllı telefon piyasasında yenilikler aldı başını gidiyor. Ekrandan işlemcisine kadar birçok farklılıkla akıllı telefonlar üretiliyor. Yapılan her yenilik ise maliyetleri artırıyor.

Samsung‘un amiral gemisi Galaxy S5 8 çekirdekli işlemci kullanacak. Samsung dışında diğer markalar da 8 çekirdekli işlemcileri kullanmak için hazır olduklarını söyleseler de bu yolda pek mesafe katetmiş değiller.

İşlemci üretici şirketler ise 8 çekirdekli işlemcilerin fiyatını yüksek tutuyorlar. Bu nedenle de telefon üreticileri 8 çekirdekli işlemcileri kullanmak istemiyor. Kullananlar ise maliyetleri satış fiyatına yansıtıyor.

Bunun yanı sıra akıllı telefon pazarında teknolojinin doymuş olması. Realist olunması gerekirse akıllı telefonlarda kullanılan özellikler standart. Akıllı telefon üreticileri ise majör bir yenilik sunamıyor. Bundan dolayı da 8 çekirdekli işlemci kullanmaya gerek kalmıyor.

Önümüzdeki yıllarda farklı teknolojilere sahip akıllı telefonlar ortaya çıkarsa 8 çekirdekli işlemcilere ihtiyaç duyulabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz