Son Dakika
24 Temmuz 2017 Pazartesi

Google’dan asistan kartlar

25 Mart 2014 Salı, 10:08

Google şirketi, kullanıcıların bilgisayar kullanımlarını kişiselleştirmelerini ve günlük gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayan yeni uygulaması Google Now’u tanıttı.

Google Now adı verilen uygulama kapsamında, Google kullanıcıları arzu ettikleri takdirde açılış sayfalarında kişiselleştirdikleri bilgilere güncellenmiş şekilde ulaşabilecek.

Güncellemeler arasında o günün hava durumu, bir önceki gece oynanan maçların son durumları, yol durumu ve yaklaşan olay ve etkinliklere dair bilgiler yer alacak.

Şirket son güncellemesini bu duyuruyla açıkladı:

Chrome’da Google Asistan nasıl çalışır?

Mobil cihazınızda Google Asistan’ı kullanıyorsanız ve Chrome’da oturum açtıysanız hava durumu, spor sonuçları, işe gidip gelmeyle ilgili trafik bilgileri ve etkinlik hatırlatma kartları dahil belirli Asistan Kartları’nı masaüstü bilgisayarınızda görebilirsiniz. Bu kartlardan bazıları mobil cihazınızın konumuna dayalıdır. Chrome’da nasıl oturum açıldığını öğrenin.

Google Asistan konum ayarları Chrome’da nasıl çalışır?

Chrome’da Google Asistan, mobil cihazınızda gördüğünüz ve cihazınızın konumunu kullanan Asistan Kartları’nın bir alt kümesini gösterir. Android veya iOS cihazınızda istediğiniz zaman konum ayarlarınızı (Konum Bildirme ve Konum Geçmişi) düzenleyebilirsiniz.

Birden fazla cihazda Google Asistan konum ayarları

Google Asistan’ı birden fazla cihazda açtıysanız konum ayarlarınızı her bir cihaz için ayrı ayrı yönetmeniz gerekir. Konum Bildirme özelliği açılmış cihazlar için masaüstünüzde sadece konuma dayalı Google Asistan Kartları’nı görürsünüz.

Chrome’da Asistan Kartları’nı kapatma

Chrome çalışmıyor olsa da Chrome Asistan, ilgili Asistan Kartlarınızı göstermeye devam etmek için mobil konum bilgilerinizi kontrol eder. Chrome’da Google Asistan’ı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.
Bildirim Merkezi’ni açmak için bilgisayar ekranınızın sağ alt köşesindeki (Windows’da) veya sağ üst tarafındaki (Mac’te) simgeyi tıklayın.
Bildirim Merkezi’nde sağ alt köşedeki (Windows’da) veya sağ üst köşedeki (Mac’te) dişli çark simgesini tıklayın.
“Google Asistan”ın yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz