Son Dakika
24 Temmuz 2017 Pazartesi

Philips yeşil ürünlerde hedefine ulaştı

Philips’in yeşil ürün satışları 2013’te elde edilen toplam satışın yarısını aştı

10 Nisan 2014 Perşembe, 11:56

2013’te elde edilen 11,8 milyar euroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışın yüzde 51’ine tekabül ettiğini ve bu satışların şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performans hedefine belirlenenden iki yıl önce ulaştırdığını bildirdi.

Yeşil ürün satışlarının artmasında tüm sektörler rol oynadı

Hasta sonuçlarını iyileştiren, daha fazla değer yaratan ve bakım hizmetlerine erişimi artıran 13 yeni ürünün piyasaya sürülmesiyle sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi. Çevresel etkileri azaltma amacıyla yürütülen çalışmalar, Philips’in tüm 1.5T MRG modellerinin piyasa ortalamasından çok daha düşük seviyede enerji tükettiğini ileri süren COCIR[3] tarafından tanındı. Tüketici ürünleri alanında geri dönüştürülmüş maddelerin kullanımının devam ettirilmesiyle 330 tonu aşkın geri dönüştürülmüş plastiğin bir kısmı elektrikli süpürgelerde kullanılırken 250 tona yakın kısmı da ütülerde kullanıldı.

2013 yılında Philips, LED çözümlerinin geliştirilmesinde öncü aydınlatma alanına yaptığı yatırım (327 milyon Euro) da dâhil olmak üzere yeşil inovasyona toplam 509 milyon euro yatırım yaptı. Nisan ayında Philips aydınlatma bölümü, 200 lümen/vat oranıyla yüksek kaliteli ışık yayan, dünyanın en enerji verimli LED lambasını (TLED) geliştirerek çığır açan bir başarıya imza attı.

Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Bu başarılar ancak sürdürülebilirlik ile değer yaratılabileceğine ve sürdürülebilirliğin mevcut zorlu ekonomik koşullarda dahi yenilik ve büyüme yolunda bizlere önemli fırsatlar sunacağına olan inancımızın kanıtıdır. 2014’te doğrusal ekonomiden dairesel ekonomiye geçişin hızlandığını görüyoruz. Bu da bize faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlar ve piyasalarda hem maliyetten tasarruf ederek hem de yeni piyasalar oluşturarak veya mevcut olanları büyüterek ekonomik değer yaratma fırsatını sunuyor. Bugün Philips’in 1,8 milyar kişinin yaşamını iyileştirdiğini[4] ve 2015’e kadar bir yılda 2 milyar kişiye ulaşma yolunda olduğunu bildirmekten gurur duyuyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz