Son Dakika
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Samsung, Apple kadar önemsenmiyor mu?

Samsung cihazların satışa çıktığı gün büyük izdihamlar yaşanmıyor

12 Nisan 2014 Cumartesi, 10:33

Dünyada teknoloji şirketleri yeni ürün çıkardıklarında en iyisi olduğunu iddia ederler. Samsung, Apple, LG ya da başka bir şirket hep bu iddia ile satış politikasını sürdürür.

Teknogram.com olarak bu konuyu kısa bir analiz etmek istedik. Samsung‘un amiral gemisi olan Galaxy S5 geçtiğimiz gün satışa çıktı. Dünya üzerinde birçok ülkede satışa çıkan Samsung Galaxy S5, iPhone 5S yada diğer Apple cihazlar kadar ilgi görmediğini mağaza önlerinde oluşmayan kuyruklardan anlaşıldı.

Apple her yıl bir cihaz üretiyor ve satışa çıkartıyor. Apple cihazları almak için insanlar günler öncesinden satış yapan mağazaların önünde kuyruklar oluşturup cihazı alabilmek için adeta diğer insanlarla savaş veriyor.

Apple yeni cihazın yanında mağaza açılışı yaptığında da büyük izdihamlara uğruyor. Türkiye‘de geçtiğimiz hafta İstanbul Zorlu Center‘da açılan Apple Store buna bir örnek olarak gösterilebilir.

Bugüne kadar Apple hangi cihazı üretirse üretsin izdihama neden olurken Samsung‘da böyle bir durumun olmayışı akıllarda soru işareti bırakıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz