Son Dakika
21 Temmuz 2017 Cuma

Türkiye’de APP plaka yasaklanır mı?

Terör saldırılarının baş rolünde oynayan otomobillerdeki hile APP plaka

17 Mart 2016 Perşembe, 20:17

Türkiye’nin gündeminde terör saldırıları yer alıyor. Terör saldırılarının ana unsuru olarak otomobiller ön plana çıkıyor.
Bomba ile donatılan otomobiller teröristler tarafından ya da uzaktan kumanda ile patlatılıyor. Eskiden zaman ayarlı bombalar ünlüyken şimdilerde teknolojinin gelişmesiyle birlikte uzaktan kumanda ve cep telefonu ile tetikleniyor.

Bombalı araçlar ise plaka tanıma sisteminden rahatlıkla geçiyor. Hakkında yakalama-arama kararı olan çalıntı otomobillerin plakası aynı marka ve model temiz olan araçlardaki plakalardan takılıyor. Bu plakaları bastırmak için ise emniyete gitmeye gerek yok. İnternetten ya da varsa gördüğünüz bir APP plakacıya 25-30 TL’ye tekini yaptırabilirsiniz.

İstanbul’da genelde bu işi oto kuaförler, Oto Center ve çevresindeki aksesuarcılar, Aksaray’daki aksesuarcılar, Şirinevler’de E-5’e bağlantı sağlayan oto aksesuarcıların olduğu caddeden rahatlıkla temin ediliyor.

APP plaka basmak ise oldukça kolay. Pres cihazı, alüminyum plaka (beyaz kaplanmış), çelik harfler (ters-düz olarak diziliyor) ve boyamak için de çift halde dönen rulo motorunun olması size yeterli.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz