Son Dakika
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Twitter kapatıldı

Başbakan Erdoğan’ın “Twitter’ı mwitter kökünü kazıyacağız” açıklamasının ardından Türkiye’de Twitter’a erişim engellendi.

20 Mart 2014 Perşembe, 23:52

Türkiye’deki kullancılar hücresel bağlantı yani 3G internet bağlantılarından Twitter’a erişim sağlayamıyor. Yani TWITTER’A ERİŞİM ENGELLENDİ!

BAŞBAKANLIK’TAN TWITTER AÇIKLAMASI

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edilmektedir.

Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda TİB gerekli girişimlerde bulunmuş, ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter’e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.

Başbakanımız da Bursa’daki konuşmasından bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz