Son Dakika
21 Temmuz 2017 Cuma

Ve Apple iPhone SE, iPad Pro’yu tanıttı

Apple amiral gemisi iPhone ailesinin yeni üyesi yanında başka cihazlarını da tanıttı

21 Mart 2016 Pazartesi, 19:14

Dünyanın en büyük şirketlerinden Apple yeni ürünlerini tanıttı.

Apple yeni iPhone’u olan iPhone SE’yi ve diğer cihazlarını tanıttı. Şirketin CEO’su Tim Cook sahnede cihazlara değinmeden önce kişisel veri gizliliğini önemsediklerini vurguladı.

t1

Tanıtım öncesinde Apple’ın online mağazası da kapatıldı, tanıtım sonrası ise yeni ürünlerin satışı için açılış gerçekleştirilecek.

Apple yöneticilerinden Lisa Jackson, Çin’de yüzde 100 oranında yenilenebilir enerjiye geçiş yaptıklarını belirtti. Çin’de 40 megawattlık güneş tarlasının kurulduğunu Jackson kaydetti.
Yine Apple yöneticilerinden Jeff Williams hastalıklar üzerine çalışmalar yaptıklarını ve diabet, parkinson için çalışmalarda bulunduklarını belirtti.

t2

APPLE WATCH’IN FİYATI DÜŞTÜ

Dünyada çığır açacak olan giyilebilir teknolojilerden Apple Watch’a iki renk daha geldi. Apple Watch’la ilgili tek gelişme kordon rengi oldu yani yeni bir Apple Watch duyurulmayacak. Bunun yanısıra Apple Watch’ın fiyatı düşürüldü.

t3

APPLE KÜÇÜK IPHONE’A GERİ DÖNDÜ

Tanıtılan iPhone SE’nin en merak edilen özelliği ekranıydı. iPhone 4 ekranı büyüklüğüne sahip olan iPhone SE, LTE ağ teknolojisi ile donatıldı.
1 Nisan’dan itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan iPhone SE 4.5G desteğine sahip olacak. Ön yüzüne flaş desteği de getirildi. Satış fiyatı 399 ile 499 dolar arasında olacak. 16 ve 64 GB olmak üzere iki seçenek halinde satılacak. Tabi bu fiyatlar ABD’de geçerli.

t5

YENİ IPAD PRO’YA OXIDE TFT EKRAN

Yeni iPad Pro’nun en dikkat çekici özelliği ekranı oldu. Oxide TFT ekran ile yansımalar yüzde 40 oranında azaltıldı.
iPad Air 2’ye göre daha parlak ekrana sahip iPad Pro’nun işlemcisi değişmedi ve A9X olarak kaldı. Arka yüzünde ise 12 MP kameraya sahip olacak. Ekran boyutu ise 19.9 yerine 9.7 inç olarak tercih edildi, retina ekran kullanıldı. Bu boyutlarda 200 milyon adet iPad’in satıldığı söylendi.

ipadpro

iOS 9.3 GELDİ

Apple bu gece yarısından itibaren iOS 9.3 yazılımını yayına koyacak ve kullanıma sunacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz