Son Dakika
24 Temmuz 2017 Pazartesi

Vodafone’dan dijital ödeme hedefi

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde şirket olarak dijital ödemeyi sağlayacak yeni bir program geliştirdiklerini açıkladı.

24 Şubat 2014 Pazartesi, 08:51

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde şirket olarak dijital ödemeyi sağlayacak yeni bir program geliştirdiklerini açıkladı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, Barcelona’da düzenlenen Dünya GSM Birliği (GSMA) Mobil Dünya Kongresi’ni ilk gününde değerlendirdi.

Kongrenin bu yılki “Bir sonraki teknolojiyi yaratmak” temasının şirketin çalışmaları ve vizyonu ile paralelliğinin altını çizen Öğüt, geleceğin mobil trendi olarak mobil ödeme sistemleri ve makineler arası iletişim (M2M) teknolojisinin öne çıkacağını belirterek Vodafone Türkiye’nin bu alandaki projelerine dikkat çekti.

“VODAFONE CEP CÜZDAN İLE ÖDEMELER DİJİTALLEŞECEK”

Mobil ödeme işlem hacminin 2017’de 1 trilyon dolar düzeyinde olması beklendiğini belirten Öğüt, şunları söyledi: “Buradan hareketle, dijital dönüşümün en önemli aşamalarından birinin günlük hayatımızın içinde sıklıkla yer alan ödeme sistemlerinin dijitalleşmesi olduğunu görüyoruz. Vodafone Türkiye olarak, dijital ödeme dönüşümüne odaklanarak bu sistemi baştan aşağı yenileyecek tüketici alışkanlıklarının geliştirirken sektörleri de değiştirecek 4 aşamalı bir “Mobil Ödeme Programı” geliştirdik. Vodafone Cep Cüzdan’ı baştan sona yenilediğimiz program kapsamında, “ödeme sistemlerine sosyal ağların entegrasyonu”, “QR kod ile temassız ödeme sistemi”, “banka bağımsız ödeme modeli ” ve “Multinet ile yapılan anlaşmayla Türkiye çapında 20 bin restoranda mobil ödeme imkânı” sunuyoruz. Yeni programımızın mobil ödeme sistemlerine yeni bir soluk getirecek ve alışveriş kültürünü değiştirerek başta perakende olmak üzere pek çok sektörde domino etkisi yaratacağına inanıyoruz.

Güvenliğin ve özgürlüğün aynı anda çok kritik olduğu alışveriş ve finansal ihtiyaçları karşılarken; nakit paradan, kredi kartından, banka kartından, cüzdandan bağımsız bir hayat olanağı sunan Vodafone Cep Cüzdan servisi çatısı altındaki çözümler, hem bireylerin hem de ticari kurumların iş ve özel yaşam kalitesini çok daha ileriye taşıyacak.”

“M2M TEKNOLOJİSİYLE HER ŞEY BİRBİRİNE BAĞLI OLACAK”

Gelecekte internetin sadece akıllı cihazlar ve bilgisayarlardan ibaret olmayarak hayatın her alanına dokunur hale geleceğini ifade eden Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecekte M2M (Makinelerarası iletişim) teknolojisiyle aklınıza gelen her şey birbirine bağlı olacak. GSMA araştırmasına göre 2013’te 195 milyon olan M2M bağlantısı bu yıl 250 milyona çıkacak. Bu alanda da Vodafone Türkiye olarak önemli çalışmalarımız var. Global ölçekteki deneyim ve bilgi birikimimizle şirketlerin hizmetine sunduğumuz M2M teknolojilerinde; ‘Enerji Yönetimi ve Sayaç Takibi’, ‘Filo ve Varlık Yönetimi’, ‘Uzaktan Bakım ve Kontrol’, ‘Sağlık’ ve “Otomotiv’ alanlarında beş temel çözüm üzerine odaklanıyoruz. Bu şekilde tıpkı bireyleri olduğu gibi ülkemizin şirketlerini de geleceğin teknolojilerine hazırlıyoruz. Teknolojinin küçük mucizelerini sunarak Türkiye’yi mobil iletişimde ve dijitalleşmede dünya ligine çıkarma hedefimiz doğrultusunda herkese ilham vermeyi sürdüreceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz